Faith Club
Faith Club
- 2018.03.10, 13:38
- būs laiki, kad iekšdedzes auto braukāšana pa pilsētu centriem liksies tāda pati ārprāta ideja, kā dzeramā ūdens padeve ar svina caurulēm, kā azbesta būvmateriāli, kā svina piedevas benzīnam savulaik, kā dzīvsudrabs (kā DDT, kā freons, kā neonikotinoidi)
-
1 rakstair doma
- 2018.02.20, 22:16
- Vienīgā "masveida informācijas operācija" ko pret Latviju var izvērst, ir tādu darboņu noklusēšana un informācijas notušēšana, piebremzēšana, piesegšana.
Krievu polittehnoloģijās figurē jēdziens "informacijonnij vbros", kad informācija kas visu laiku ir peldējusi turp un atpakaļ, pēkšņi uzpeld un kļūst visiem acīm redzama: protams, kādam tas nav izdevīgi.
Bet ko tur par "informāciju" daudz dirst - trakāk ir ka tā ir informācija par konkrētām darbībām. Un ko tur daudz par konkrētām darbībām daudz dirst: trakāk ir ka tur ir konkrēta nauda visam apakšā, konkrēta valsts nozagšana.
-
1 rakstair doma
- 2018.02.11, 14:39
- Par Arizonas (ASV) bērnu atņemšanas kultūru. 7 miljoni iedzīvotāju.
"Over the past decade, only tiny Wyoming and West Virginia may have removed children at a higher rate than Arizona. "
"Buried under huge caseloads, many workers defaulted to removing a child if they had the slightest doubt."
( [...] )
Nu, tas tā kā parasti. Viss kā pie cilvēkiem. Bet kur te ir sistēma?
"Two weeks before Devani's second birthday, she was taken away from her parents in Tucson by a state child-welfare caseworker.
"The little curly-haired girl seemed to be well-fed and cared for, but the caseworker cited drugs in the home and alleged domestic violence in deciding that Devani would be safer, at least temporarily, in foster care.
"Instead, over the next four years — as her mother fought to get her back — Devani suffered an odyssey of mistreatment in a succession of foster homes."
"She was physically abused. She was placed with David Frodsham, a man subsequently convicted of child molestation, who investigators suspect repeatedly sexually assaulted her and other foster children while he ran a pedophilia ring."
( [...] )
"In December 2016, Frodsham was sentenced to 17 years in prison after pleading guilty to charges of child sexual abuse and pornography. John Doe was identified as one of the victims in the federal case."
“David Frodsham utilized the State of Arizona and the foster care system to funnel innocent, vulnerable children into his home, so he could run a pedophile ring,” the claim said.
"The neglect and abuse was documented by DCS, but still continued, the claim said.
"“The foster and other children ... were forced to eat hot sauce as punishment, handcuffed to the bed all night, locked outside the home and locked in closets,” the claim said. “John Doe and the other boys were beaten with fists, brooms, belts and other objects to the extent that medical care was frequently required.”
In an internal DCS document obtained by the Star, one caseworker noted in March 2007 that the Frodshams admitted to handcuffing John Doe one night, after he had gotten out of his room.
“The Frodshams did not hide the fact that they used the handcuffs and notified the agency immediately,” the progress report said, adding that the only “corrective action” to be taken against the Frodshams would be a review of policies and a “stern warning that this is inappropriate behavior and against policy.”
( [...] )
"[...] on the evening of last Dec. 29, for reasons that aren’t clear, Devani’s adoptive mother put — and kept — the girl in a bath so scalding that it gave the 5-year-old third-degree burns over 80 percent of her body and clotted the blood in her veins, according to police reports."
"Investigators noted scratch marks on the woman's forearms, and other signs that she might have held Devani down, possibly using a towel to avoid burning her own hands."
( [...] )
***
Sistēma tāda: CPS/DCS darbinieki piesedz to kas audžu ģimenēs darās. Kamēr no bioloģiskās ģimenes var izņemt par aizdomām, uz sūdzības pamata, vai vispār bez pamatojuma - kad bērns ir audžuģimenē, tad sistēma savējos "sargā". (Bet gan jau arī bija kāds(i) DCS darbinieks pedofīlu maizē, lai visus ziņojumus nolaistu uz bremzēm.)
-
2 rakstair doma
- 2018.02.10, 20:33
- Kārtējais punktiņš par to, kādos veidos bāriņtiesas ir vērstas pret ģimeni. Vai kāds savā pašā prātā būdams izvēlētos atvērt tādu bankas produktu kā "pilngadības krājkonts"?
"Pamatīgas problēmas šāda konta atvēršana radījusi kādai ģimenei, kas bērnam bija atvērusi kontu «Latvijas Krājbankā». Banka piedzīvoja krahu [...] Pēc nemitīgām tikšanās reizēm un pat tiesu darbiem pusgada garumā bāriņtiesa bērna vecākiem atļāva no «Krājbankas» konta pārskaitīt nauda uz citas bankas krājkontu. [izcēlumi mani - w]"
Te var redzēt, ka piesedzoties ar retoriku "tikai bērns var rīkoties ar uzkrājumu", bāriņtiesa uzskata ka ar uzkrājumu rīkoties drīkst tikai viņi paši. Un ja bāriņtiesa tā pateiks: būs uzkrājumam kopā ar bankrotējušo banku pazust! (Labi, noguldījumu garantiju fondu nepieminam: kaut gan - ja kontā būtu virs 100k €, tad laicīgi nepārskaitot, naudiņa būtu izkūpējusi: bāriņtiesa būtu lepni parādījusi savu patieso varu).
"Nu jau vairākus gadus Bāriņtiesa [...] aplaimo ar noteikumiem, pienākumiem un pieprasījumiem pēc atskaitēm."
"Gada norēķins iesniedzams bāriņtiesai rakstiski katra gada sākumā ne vēlāk par februāri; tajā jābūt mantas sastāva apzīmējumam un sīkam sarakstam, pieliekot pēc iespējas kvītis tiklab par visiem gada laikā bijušajiem izdevumiem nepilngadīgā labā, kā arī par saņemtajiem ienākumiem un tāpat par ienākumu summām, kas palikušas nesaņemtas."
"Vecāki jūtas pazemoti [...] Ja ik gadu nesniegs Bāriņtiesai vajadzīgos datus, var pat piemērot naudas sodu."
"Šādā situācijā nonākuši simtiem Latvijas bērnu vecāku [...]".
Tātad, kāpēc bāriņtiesa uzskata ka var šādi pazemot, apgrūtināt simtiem ģimenes, kas īstenībā neko sliktu nav nodarījušas, un es pat teiktu - ir daudz, daudz virs vidusmēra ar savām rūpēm par bērna labklājību. Kāpēc? Tāpēc ka bāriņtiesas uzskata, ka ir pajāt par to kā vecāki jūtas, jeb par to kāda ir psiholoģiskā labsajūta ģimenē, viņiem uz to ir uzdirst no visaugstākā zvanu torņa.
Bāriņtiesas par sevi saka: "bērna labākajās interesēs" - pēc noklusējuma, tātad, bērnu neinteresē kā jūtas tēvs un mamma kad viņiem ar sankcijām draud organizācija kas bērnu pat par nepakļaušanos var atņemt, un bērnu varētu interesēt tikai tas, lai kad viņam būs 18, viņam pienākas nauda (pohuj ka paši muļķa vecāki /s to naudu ir pelnījuši un atlikuši malā, atraujot sev kādas īstermiņa intereses) un bāriņtiesai par visām varītēm ir noteikti jāzina līdz pēdējai kapeikai: cik.
Ir izvēle: bāriņtiesas varētu darboties ģimenes pusē: palīdzēt vecākiem tikt galā ar neuzticamām bankām, cīnīties ar banku neuzticamiem produktiem, komisijas naudām, krāpniecisku praksi. Vai otrādi - banku pusē, lai nedrīkst naudu aiztikt, lai nauda stāv, vai sadeg, vai to apēd inflācija, vai banka izšķērdē ieguldot apšaubāmos projektos kas noved līdz bankrotam (kā Krājbanku, kā Parex (tagad Citadele), kā ...). Bērna "interesēs" un punkts. Bet nekādi tas nav bērna interesēs!
Ar likumu esot noteikts ka Bāriņtiesai ir tāda vara, bet skaidrs ka ar likumu nav noteikts ka Bāriņtiesai būtu jābūt kompetentai finanšu pārvaldībā. Pēc mana viedokļa: bāriņtiesā strādā tādi cilvēki, kuri vispār par finansēm neko nesajēdz. Kuriem vispār ir ierobežotas spējas spriest, jo viņi uzskata ka ir tiesīgi lemt pār likteņiem: kas pēc definīcijas jau paskaidro ka viņi nespēj apjēgt cik nekompetenti un kādi nejēgas paši ir.
Tāpēc ka skaidri domājošs cilvēks nekad tādu nastu neuzņemsies.
***
Mans piedāvājums kā ir jāregulē. Bāriņtiesai būtu jāaizstāv ģimenes intereses. Un tā ir vienotība, vecāki - tēvs, māte, bērns (bērni) - viens kopums. Un nedrīkst skatīt "bērna labākās intereses" ne mazākā veidā atrauti no visas ģimenes, visu ģimenes locekļu interesēm. Ir jādomā par to, kā būs labāk visiem. Un tieši tad, tas būs vislabāk arī pašam bērnam.
Jautājumā ar krājkontu: bāriņtiesām būtu jāievēro banku noslēpums, un ģimenes privātums, un jāatsakās bāzt savu degunu šādās (naudas) lietās. Ģimenes budžets ir vienots, un ārpus trešās puses acu kompetences: vienīgais ko bāriņtiesa varētu domāt ir kā budžetu palielināt, nevis kā to sašķelt un sadalīt - tipa ka lai "bērniem" tiek, bet vecāki var kaut vai sprāgt nost, par tiem pajāt /s.
Jā, tas nav viegli. Dažreiz vecāki ir tīri draņķi. Dažreiz alkoholiķi, dažreiz bipolārie traucējumi, dažreiz psihiskas, garīgas saslimšanas. Dažreiz neizturama nabadzība, kamēr sabiedrības mandāts ir tikai "glābiet bērnus". Tipa vecāku slīcēju glābšana tikai pašu rokās /s. Nē - ir jābūt tā, ka ja ir problēmas ģimenei, tad tās ir jāārstē kompleksi. Tās rāda ka pati sabiedrība ir slima, un tāpēc sabiedrība būtu jāārstē. Diemžēl, protams, reti kur sabiedrība kaut ko tādu par sevi spēs atzīt. Nē nē, davai tik izņem bērnus, atdod tos audžuģimenēm (un vēl tā sālīti piemaksā tām), glābiet bērnus, bet vecāki lai nogrimst: tāds mandāts /s.
Diezgan dīvanas, perversas ekonomiskās sistēmas pat veidojas dēļ tā (tāda savdabīga bērnu tirdzniecība, naudas aprite - tieši bāriņtiesu, audžuģimeņu/bērnunamu sistēmas nodokļu naudas apgūšanai, nevis kaut kādi tumši pedofīlu loki).
Es piedāvāju tādu kā hibrīdmodeli - audžuģimene kopā ar bioloģisko ģimeni, tā lai bērnam ir atbalsts abās. Lai sociālais darbinieks nodrošina apvienošanu un atveseļošanu, nevis domā tādos terminos kā atraut, sašķelt, atņemt.
***
Ak jā, un pati ideja ka varētu naudu uzticēt kaut kādai organizācijai turēt 10-15-18 gadus, un tā ka pašam tev nav nekādas kontroles pār to? Manuprāt: neprāts.
-
1 rakstair doma
- 2018.02.10, 13:45
- Altered Carbon pēdējā sērija (ok, divas pēdējās) pilnīgi sašķīst sviestā. Vispār, no pēdējā laikā redzētā action tikai viens ir bijis attaisnojams un pārsteidzošs: kautiņš par pakārto Shadow, iekš American Gods.
Priekš manis visi pārējie ekšeni ir tikai ekrāna laika skaitītāja uzskrūvēšana: kā apēst vairāk laiku, tam nav nekāda character growth, nekāda sižeta advancement. Tikai bezprāta laika zemē nosviešana popkorna grauzējiem.
-
2 rakstair doma
- Par vērtējuma subjektivitāte
- 2018.02.09, 21:08
- Izlasīju visām iespējamām Hugo, Nebula, BSFA, Clarke un Lucus award ordeņoto Ancillary Justice (Ann Leckie) - bet manās acīs 3*. Tas ir - pēc vairāku, nekādām balvām neizgreznoto Culture grāmatu izlasīšanas (Ian M Banks), kurām visām es liku 5*.
Ko darīt? Subjektīva gaume. Un vēl pēc Banks man prasās lai ir rakstniekam ir tāda bišķi pretencioza, grezna valoda. Piemēram kā China Miéville grēko.
( ... tālāk ... )
-
1 rakstair doma
- 2018.02.01, 08:03
- Agrākos laikos sieviete nebija nekas vairāk kā tikai prece.
No tā arī vārds: precēties.
-
2 rakstair doma
- Iain M. Banks citaati
- 2018.01.27, 10:25
- "When she had been very young, there had been a time she could still remember when she had felt nothing but loved, privileged and special."
"the people who would be ostracised or even attacked in the countryside or smaller towns and villages if they behaved as they really wanted to behave but who could become themselves, amongst others of whatever kind they were, when they came to the city."
"One must hope in order for hope to be destroyed. One must trust in order to feel the anguish of betrayal. One must yearn, or one cannot feel the pain of rejection, and one must love in order to feel the agony of witnessing the loved one suffer excruciation."
"It was sometimes known as the Department Of What The Fuck?"
"As soon as Yime woke she knew she was still asleep."
"Some human people actually like to eat what comes out of avatars. Very odd. Still, that’s people."
"[became a] highly distributed red smear."
"regrettable exigencies of realpolitik."
(Surface Detail)
-
0 rakstair doma
- 2018.01.06, 14:59
- - kas lēni nāk, labi nāk!
- kas ātri nāk, nāk labāk!
-
0 rakstair doma
- 2017.12.28, 21:59
- "Whether France has a decent labor code, or actually has a backwards labor code that has severely damaged their economy for decades, is clearly open to debate given the high persistent unemployment rate of France.
"France's labor code has not resulted in high wages, the US has higher wages in every regard. It has not resulted in high employment, the US always has a lower unemployment rate. It has not resulted in faster growing wages, US wage growth averages three to four times faster over the last decade. It has not resulted in faster economic growth, US GDP growth is typically four or five times faster.
"When US wages grow at only 2% or 2.5%, we wonder what's wrong. In France, wage growth has averaged about 0.4% the last three years; the 0.6% growth level it put in a few quarters ago, was a three year high. If the French labor code is so desirable, why is French wage growth so atrocious?"
Ja ASV algas katru gadu pieaug par 2-2.5%, ja algas Francijā aug par 0.5% gadā, kas no tā sanāk? Sanāk tāds kā "balansējošs" efekts, ka ASV darbaspēks tiek nežēlīgi ekspluatēts, bet tiek atalgots par produktivitāti (lielāks peļņas procents tiek izmaksāts algās).
Savukārt Francija veļ gurķi, līdz kamēr algas atspoguļo ekonomisko situāciju: ka uzņēmējdarbība ir tik nerentabla, tik samudžināta, ka starp uzņēmuma ienākumiem (jeb cenu līmeni - starptautiskas konkurences apstākļos) un algās izmaksāto ir liela plaisa.
Nopietna tēma būtu parunāt par korporatīvajiem ienākumiem, peļņu, un to cik daudz uzņēmums izmaksā algās. ASV, piemēram, vadošo menedžeru algu apjoms salīdzinot ar darbinieku atalgojuma mediānas vērtību ir kliedzoši pārvērtēts, tik ļoti ka man prātā nāk Marksa definīcija: "belief common to both factory owner and factory worker that labour may fairly be bought for wages is a mystification. The illusion conceals the fact that, as the value of a commodity depends on the labour invested in it, the owner is appropriating as profit what belongs by right to the labourer: profits are unpaid wages."
-
2 rakstair doma
- 2017.12.28, 20:33
- Mani iespaidi pēc Ziemassvētkiem Prāgā (3.5 dienas):
1) Pilsēta ir ļoti skaista, un alus ir ļoti garšīgs. Tūristu pūļi: iespaidīgi. Visvairāk pārsteidza agresīvās automašīnas. Uz ielām visās iespējamās vietās (piemēram, ik pēc 10 metriem) ir uzzīmētas gājēju pārejas, lai liktu autovadītāiem piebremzēt un palaist cilvēkus. Jā - tas strādā. Ne vienu reizi nebija tā ka automašīna "nepalaiž". Bet ļoti dīvaini likās tas, cik spītīgi tās automašīnas spiežas cauri tādām kā pa-pusei jau gājēju ielām kā ap Václavské náměstí (Vaclava laukumu), vai garām pulvertornim. Bremzēšanas manevri tādi agresīvi: tas salīdzinot ar to kā pierasts ka Berlīnē dzīvojamos kvartālos automašīnas piebremzē un it kā nekur "nesteidzas".
2) Vietām viss ir ļoti līdzīgs Rīgai (tas ir, nabadzīgākās Prāgas vietas ir līdzīgas bagātākajām Rīgas vietām :) - it īpaši ilūziju pastiprina tramvaji. Tāpēc ka Rīga pērk tramvajus no čehiem, pa Prāgu apkārt vālē tieši tie paši modeļi - no visvecākajiem dzeltenajiem (gan kvalitatīvi nokrāsotiem), līdz vismodernākajiem garajiem. Tramvaji brauc ļoti ātri, agresīvi (un laikam arī bez žēlastības), tāpēc daudzās vietās ir uzraksti - "Bīsties tramvaja!" Interesanti, ka tramvaju sliedes ir tādā pasūdīgā stāvoklī, tāpēc tie mēdz ļoti skaļi rībināt. (Berlīnē es dzīvoju samērā tuvu pie Ringbahn, un te kad vienu sekciju nomainīja kādas pāris nedēļas vilciens rībināja, pēc tam tās sliedes sametināja un noslīpēja - tagad vilcienu dzird tikai tam bremzējot pie stacijas. LPT: dzīvot tuvu stacijai ir izdevīgi, bet ne pārāk tuvu - lai nav jādzird bremžu čīkstēšana.)
3) Centrālā dzelzceļa stacija ir pilnīga miskaste. Tādu bardaku ne no kā uztaisīt, kā tur pamanās ar nieka 7 sliežu ceļiem, vispār ir grūti iedomāties. Skvēriņā priekšā stacijai esot narkomānu perēklis (apstiprināt vai noliegt nevaru), bet iznākot no stacijas ar tādu "Sveicināti Prāgā!" skatu varēja redzēt kā paņurcīts vīrelis urinē pret koku atslējies. Netālu bērnu rotaļu laukumiņš ar sargu pie ieejas: laikam lai nelien narkomāni un neizmētā šprices smilšu kastē. (Līdzīgi kā Berlīnē nācās vienu laukumiņu pa naktīm slēgt ciet Kurfurstenstr tuvumā, jo tur kundes ar prostitūtām pa nakti lien pisties un piemētā pilnu ar prežiem.)
4) Tūrisma ceļveži iesaka visur uz pusdienām rezervēt: man šķiet mums tā kā paveicās, jo tikai vienā iestādījumā iekšā netikām, citur galdiņš atradās katru reizi. (Lai gan par rezervācijas esamību dieneri diezgan strikti apjautājās). Netikām Pizza Nuova, kas esot labākā pica Prāgā. (Tā kā viņiem ir app, es tā nopietni apsvēru varbūt tomēr norezervēties un nākamā dienā nobaudīt, bet kaut kā īsti tas neštimmē, es nevaru sevi iedomāties sakām: mums ir rezervācija 13:15 picērijā, tāpēc visa pirmās dienas puses programma būs tam pakārtota.) Vienu citu picu pamēģinājam vecpilsētā - itālis dievojās ka esot īsta Neapoles pica, bet tad jāteic - sūds tā jūsu Neapoles pica. Man uz stūra pie mājas labāku picu taisa.)
5) Pamēģināju foie gras. Smalki, ļoti jau smalki. Ēdot mēs tā diezgan organiski iekļāvāmies 600-700-750 kronās (2.5 personas), jeb 20-30 eiro. Ceļojot ar Vācijas algu - ļoti pieņemams price/performance. Berlīnē lai tā paēstu ir vispirms "jāzin vietas", bet Prāgā - tikai jāskatās Foursquare kur augstāk novērtēta vieta (ārpus tūristu izbradātā tuksneša), un jāsperas iekšā.
6) Zelts un apzeltījums visur. Čehiem patīk tāds grezns stils. Dzīvoklī, kur mēs palikām bija zeltīti rokturi un tamlīdzīgi izskaistinājumi - un iederējās. Citur tas liktos lēts kičs. Bet ja salīdzina ar Vāciju (Berlīni), čehiem viss ir nedaudz ļodzīgs, nedaudz netīrs, nedaudz nocūkots. Kas Vācijā ir pievilkts un nopulēts, Prāgā ļurkājas un ir drusku nodirsts. Bet kas Prāgā spīd un laistās zeltā, Vācijā ir taisīts no nerūsējošā tērauda un ir klīniski auksts.
(Ar Rīgu ir grūti salīdzināt- par Rīgu es varu piezīmēt tikai ka pēc pārtraukuma ierodoties pilsēta izskatās kā pēc kara - visas tās nolupušās mājas, nekrāsotās, netīrās sienas, visi grausti un tīklos ietītās fasādes.)
7) Vietējā delikatese "TRDLO" ir reāls forced meme, to taisa un tirgo uz visiem iespējamiem stūriem, un tauta apmāti pērk un žļembā, bet īstenībā tas ir tāds trololo vietējo joks. Masu psihoze bezmazvai.
Vispār, man patika.
-
2 rakstair doma
- jocīgais kopīraitings
- 2017.11.25, 14:22
- Ir dievzemītē divi kopīraiteru iecienīti jēdzieni, "premium" un "exclusive", bet nu kaut kā bez sajēgas. Vai arī varētu domāt, tas tāds spļāviens acīs iezemiešiem, kas nejēdz un tikai tupa produktu pirks, mutes pavēruši.
"prēmium" - tas ir tāds sūds, pārcenots, par kuru jāpiemaksā ekstra uzskrūvēts procents. kāpēc jāpiemaksā? da tāpēc ka mēs tā izdomājām! grāb dziļāk ķešā, bauri.
"ekskluzīvs" - kaut kas, kas tev nepienākas. domāts šauram personu lokam, t.i. = ne tādiem kā tu. ej vien ātrāk garām uz ierasto steliņģi, šitās skābenes nav domātas tavai lopa rīklei.
-
0 rakstair doma
- 2017.11.18, 10:25
- iespējams, mans dziļais anti-autoritārisms nāk no tā, ka esmu kreilis, bet skolā pirmajās klasēs mani spieda rakstīt ar labo roku (un pie tam učene bija resna, kašķīga, riebīga bāba, kura vienreiz glītrakstīšanā man iebāza vieninieku). iespējams, no tā jebkurš authority figure manī izsauc dziļu skepticismu, un nav nekādas ticības tam, ka viņi vispār zina par ko runā, un ka viņiem būtu jādod kaut kāds uzticības, rīcības mandāts. lai pisās, huju viņiem!
-
0 rakstair doma
- Iain M. Banks citaati
- 2017.11.17, 10:28
- "[...] it is willed into actuality."
"[...] three thousand years of ruthless oppression, cultural imperialism, economic exploitation, systematic torture, sexual tyranny and the cult of greed ingrained almost to the point of genetic inheritability."
"We incinerated the plundered bodies in solar furnaces, our offering to the insatiable sky gods of Race and Purity."
-
2 rakstair doma
- 2017.10.22, 09:50
- Iesāku skatīties Mindhunter (iekš netflix). Produced by Fincher un pirmās 2 sērijas arī directed by. Jāāaaa... tas ir viens no tiem, kas ievelk. "Vēl vienu sēriju. OK, nē, nu vienu vēl var." Iesaku.
-
3 rakstair doma