Faith Club
Faith Club
- 2021.06.22, 21:00
- - tēti, kā sauc to kur uzlādē tās mašīnas ar benzīnu?
(cerams, pēc īsa laika vairs nezināsim)
-
5 rakstair doma
- maziskie un lepnie
- 2021.06.22, 20:41
- Uz Putņa izslēgšanu no Progresīvi partijas tiešām var skatīties kā uz kārtējo "kreiso" uzbrukumu vārda brīvībai: kreisajiem šausmīgi nepatīk tāda vārda brīvības koncepcija un ļoti patīk cenzēt, cenzēt, cenzēt.
Otrs veids kā skatīties, ir drausmīgais maziskums no partijas puses. Nu, biedrs biški izrunājās? Nu un tad? Ir taču tiesības paust visādus uzskatus, vai tad nevar tāpēc palikt par ierindas biedru? Bet partijas vadība ir tik maziski, tik ļoti ievainojami un lepni, paštaisni un pašlepni, nu nepacietīs! Izslēgt! IZSLĒGT! Pat ja tas ir vienīgais ko varētu izdarīt, vienīgā reakcija, tad davai bliezt no tā lielgabala pa to putni! Kāpēc partija nevarētu būt drusku cēlāka, un nevar vienkārši noignorēt? Komentēt - jā, biedram Robertam ir tiesības izrunāties, ja cilvēkam sāp lai jau runā! A mēs paklusēsi un iesim tālāk! Nevar. Maziskums un sašūtināšanās. Nu, it kā dzīvē nekā cita nebūtu, tik tuvredzīgi un nespēj paskatīties nedaudz plašāk: taisīs savā pīļu dīķī baisāko drāmu.
Ļoti bēdīgi ka tādas lietas par partiju atklājas. Bet tāda ir kreisuma bērnišķā slimība. Ļoti slimīgi uztver citādus viedokļus.
***
Vienai no partijas ideoloģiskā brieduma pazīmēm būtu jābūt ka tādu individuālu biedra "izslēgšanu" nemaz neizskata. Jo ir ideoloģija un cilvēks kas piedalās, ir tomēr ideoloģijas uztvērējs un nesējs. Jā, visādi līčloči var būt, bet ideoloģija veido egregoru, un savukārt egregors nosaka virzību. Cilvēks pats noliktu biedra karti, ja ar ideoloģiju vairs nav draugos.
-
3 rakstair doma
- 2021.05.08, 13:30
- es atkodu, kāpēc pa mājām vāļāties ar grāmatu, utt, visvairāk gribas tieši saulainā dienā, kad laiciņš vnk pats aicina iet laukā un kaut ko darīt.
cilvēkam pēc būtības visvairāk gribas tieši to ko nevar, ko nedrīkst. kad bija strikts lockdown, visvairāk gribējas iet kaut kur, pastaigāties. sagribas iet un darīt, ja nedrīkst un jāsēž mājās.
un kad arā laiciņš tāds, ka mājās sēdēt grēks, tad protams visvairāk gribas tieši pretējo: gurķoties pa gultu (vai pie datora rambāt spēlītes līdz naktij). lietainā dienā nav tas: tad tieši besis tupēt mājā un kaut kā uz zaļumiem velk, jo vot tas ir tas ko nevar (bet neviens nosalt, salīt, saslimt negrib).
-
0 rakstair doma
- 2021.05.04, 17:09
- var tikai iedomāties cik daudz kas bērnu audzināšanā būtu citādi (episki), ja būtu saglabājušies sengrieķu filosofa Epiktēta traktāti!
-
3 rakstair doma
- 2021.05.03, 14:29
- Toyota saņēmušies arī BEV elektro auto ražot. Visu laiku ņēmās it kā ar ūdeņraža fuel cell un hibrīdu dzinējiem, nu beidzot tad atjēgušies ka var palikt pie sasistas siles, ja nesāks baterijas nopietni lietot.
Kaut kā pēc atcerējos 2008 gadu, kad bija daudz runāšanas par bioetanolu, visādiem E85, biodīzeli... un visām tām subsīdijām!
Ļoti tas izrādīsies bijis bezjēdzīgi, jo iekšdedzes dzinējs (ICE) ir strupceļš. Izrādījies strupceļš kas iesākās ar vaļu tauku dedzināšanu un beidzās ar mirušo dinozauru dedzināšanu, līdz cilvēce apjēdza kā izmantot photo-voltaic, vēja, viļņu, gravitācijas (HES), atomenerģiju un fusion enerģiju.
-
12 rakstair doma
- 2021.04.26, 08:06
- lietas, kas ir interfeiss - platforma, kas ļauj izdarīt lielākas lietas:
elektrības rozete: ļauj pieslēgt vis-visādus rīkus un agregātus. (platforma: elektronu kustība turp un šurp)
asfaltēts ceļš: ļauj pārvietoties vis-visādiem transporta līdzekļiem - izmanto pat lidmašīnas. (gumijas riepas rit pa asfalta virsmu)
balta siena + gaisma + filma: ļauj projicēt vis-visādas filmas. (platforma: fotoni atstarojas un tos uztver acs tīklene)
tas interesantais moments ir ka šādas platformas, interfeisa esamība ļauj izpausties cilvēces radošumam, un tur pārsteigumiem nav robežu.
(līdzīgi ar it kā vienkāršo interfeisu pimpis->vagīna, kādas perversijas cilvēce spēj izdomāt, neiedomājami.)
-
0 rakstair doma
- 2021.03.06, 08:54
- gribēju uzrakstīt ka pēc 2 nedēļu atvaļinājuma parādās idejas un vēlme rakstīt, bet neuzrakstīju. jo vēlme neparādījās un idejas arī.
-
0 rakstair doma
- 2021.02.22, 08:45
- šad un tad iemetu aci nacionālista Ritvara blodziņā, lai apskatītos kā Latvijā iet ar Covid sērgu.
drausmīgi kaitina kā viņš (tu, Ritvar) saka "Ķīnas vīruss". tas nav gluži rasisms, bet tāds apmāts nacionālisms gan.
man nav skaidra motivācija kāpēc tā runāt, varu to izskaidrot tikai ar tādu kā naida kurināšanu pret ķīniešiem.
jautājums: kad vīrusa mutācija B.1.1.7 pārņems stafeti, vai Ritvars sāks blodziņā rakstīt "Anglijas (Lielbritānijas) vīruss"? Ja izrādīsies ka Dienvidāfrikas mutācija ir pretojas vakcīnām un pēc vakcinēšanas tieši tā sāks parādīties statistikā, vai Ritvars rakstīs "Dienvidāfrikas vīruss"? Vai labā spārna nacionālistam paštaisnās dusmās nosodīt afrikāņus būtu vieglāk nekā angļus? Ja jā, kāpēc tā?
-
14 rakstair doma
- latviskošanas īpatnības
- 2021.02.16, 21:32
- Emily - Emīlija
Emmalie - Amālija (!)
Amy - Eimija (Eimī?)
Heidi - Heidija (Heidī?)
Chloe - Hloja (Hloē? Hloī?)
Annalena - Annele
-
0 rakstair doma
- 2021.02.04, 23:00
- M. nāk runāties:
- Laiks ir vērtīgs!
- Jā
- Tad laik & subskraib!
-
0 rakstair doma
- Plānās vafeles
- 2021.01.13, 12:06
- Sanāk kraukšķīgas, bet kaut kas bišķi trūkst, nav tā īstā "vafeļu garša"...
Sastāvdaļas
● 6 olas
● 250 g sviesta (istabas temperatūrā)
● vanilīns, šķipsniņa sāls
● 230-250 g cukura
● mazāk par tējkaroti cepamā pulvera
● 300-330 g miltu
Pagatavošana
Olas sakuļ ar cukuru, sāli - gaisīgā, gaišā masā.
Pievieno mīkstu sviestu, vanilīnu - sakuļ.
Pievieno miltus, kas samaisīti ar cepamo pulveri.
Mīklai jāsanāk bieza skābā krējuma konsistencē.
Cep vafeles uzkarsētā vafeļu pannā.
Kamēr karstas, sarullē.
-
2 rakstair doma
- 2020.12.14, 18:47
- M. jautā
- Tēti, kā raksta "lol"?
- Ar lielo L!
-
1 rakstair doma
- 2020.12.03, 20:09
- Arecibo, proti, vairs necibo
-
1 rakstair doma
- 2020.12.02, 17:36
- EFF es ziedoju, un Internet Archive arī. Bet Wikpedijai, kamēr viņi savu deletionist kursu neizmainīs - ne kapeikas!
-
2 rakstair doma
- 2020.12.01, 08:51
- tagad vairs neatrast, bet pandēmijas sākumā bija tāds komiksiņš publicēts par to kā Milānā mēri apkaroja: inficēto māju vnk nodedzināja ar visiem iemītniekiem iekšā. un efekts esot bijis, Milāna ātri atkopās no mēra un kļuva par ekonomikas lielvalsti. (upda: īstenībā iemūrēja mājā dzīvus un ļāva nomirt no slimības vai no bada, kas pirmais nokauj.)
es tobrīd nobrīnījos, kā tieši mājas nodedzināšana varētu sekmēt profilaksei, ja jau dedzina pēc fakta?
bet tagad saprotu: profilakse ir tas, ka biedinājums pārējiem: kas notiks ar viņiem, ja sainficēsies. tas ir, reāli pārējiem bikses trīc, ja dabūs slimību, tad sadedzinās dzīvus. un tas nu ir stimuls ierobežot kontaktus, utt., utt.
-
9 rakstair doma